Nie czekaj na emeryturę z ZUSu – zapewnij ją sobie sam

Wysoka emerytura z ZUSu to mrzonki, w które chyba już nikt z nas nie wierzy. Eksperci szacują, że wyniesie ona jedynie od 35 do 45% naszych obecnych zarobków. Jak zniesie to domowy budżet? Jak w ogóle możliwe będzie godne życie na dotychczasowym poziomie?

Twoja przyszła emerytura jednak nie musi tak wyglądać. Jeśli już dziś uświadomisz sobie, że czas wziąć sprawy we własne ręce, masz szansę sam zbudować sobie niemały kapitał na godne życie po zakończeniu pracy. Już nawet małe kwoty odkładane miesięcznie mogą zdziałać cuda. Nie odkładaj jednak do tak zwanej skarpety. Wybierz program emerytalny, który ułatwi Ci nie tylko samo oszczędzanie, ale także będzie sukcesywnie pomnażał zgromadzone środki. Programy tego typu dostępne są w wielu firmach, z których usług zapewne już korzystasz. Opracowane są w taki sposób, byś nie tylko mógł oszczędzić przez cały okres swojej pracy, ale także dzięki inwestycjom w bezpieczny sposób zdobył dodatkowe środki, które podwyższą wypłacaną Ci emeryturę.

Programy emerytalne w naszym kraju dopiero zaczynają zyskiwać popularność. W wielu krajach europejskich natomiast już dawno stały się standardem. Osoby, które po raz pierwszy idą do pracy od pierwszego dnia gromadzą kapitał przeznaczony na ich prywatną emeryturę. Dzięki temu po zakończeniu życia zawodowego pozwolić sobie mogą na wycieczki i spokojne, dostatnie życie. Jeśli i Ty chcesz przestać martwić się o własną przyszłość, zapoznaj się z ofertą programów emerytalnych i zacznij odkładać już dziś. Bardzo ciekawe rozwiązania znaleźć można w ofercie firmy ING. Indywidualne Konto Emerytalne oraz Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego to dwie propozycje, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Różnią się warunkami i sposobem inwestowania, ale oba mają na celu jedno: zabezpieczenie Twojej emerytury. Aby uzyskać więcej informacji na temat poszczególnych rozwiązań i móc dobrać je do swoich potrzeb, odwiedź stronę internetową ING pod adresem www.ingtfi.pl. Zacznij oszczędzać i snuć plany co zrobisz z wolnym czasem na emeryturze – Twoje pieniądze będą na Ciebie czekać.

PIT

Powiązane artykuły