ZUS w innym kraju

zus w europie

ZUS w naszym kraju ,czyli w Polsce zmusza przedsiębiorców do opłacania wysokich składek( około 1000zł miesięcznie )z tytułu ubezpieczenia swojej działalności gospodarczej.

Jakże mało jest informacji o tym, że będąc członkami krajów Unii Europejskiej mamy też przywileje odnośnie ubezpieczenia własnego biznesu.

Najczęstszym źródłem informacji są znajomi, ktoś o tym słyszał, ale brak pewnych i konkretnych wiadomości na ten temat.

Udając się do ZUS-u, nikt nic nie wie, panie w okienku albo mają słabe kompetencje, albo taka jest strategia w oddziałach ZUS. Z drugiej strony, każda osoba doinformowana jest potencjalnym kandydatem do tego, że opuści naszą rodzimą firmę wraz ze swoimi – ogromnymi jak na nasze zarobki – składkami.

Powstają agencje, firmy które zajmują się najkorzystniejszą opcją takiego ubezpieczenia poprzez zatrudnianie bez konieczności wyjazdu za granicę np na Litwie, w Anglii też na Ukrainie.

Na dzień dzisiejszy najkorzystniej jest ubezpieczyć się w Wielkiej Brytanii, dlatego, że składka miesięczna wraz z prowizją jak pobiera firma w Polsce prowadzącą nasze dokumenty to około 500zł, czyli połowa opłacanego zus-u w Polsce.
zus w europie
Po opłaceniu pierwszej składki w Anglii jesteśmy także objęci ubezpieczeniem społecznym w Wielkiej Brytanii, dostaniemy kartę honorowaną przez wszystkie placówki medyczne w krajach Unii Europejskiej, jest na niej nasz indywidualny numer ubezpieczenia.

Ważne dla nas Polaków jest również to, że po sześciu latach odprowadzania składek w Wielkiej Brytanii nabywa się prawo do emerytury angielskiej.

Te lata składkowe, również liczą się do emerytury w naszym kraju, tak że są dla nas z tego spore plusy.

Firma taka, zajmuje się wszelkimi formalnościami za stosunkowo niewielką prowizję.

Mało tego, za to, że zachęcimy kogoś do przepisania się do ubezpieczenia w Anglii mamy korzyść finansową czyli np. znajdując pięć chętnych osób jesteśmy zwolnieni z wyjmowania z własnej kieszeni tych pięciuset złotych, opłaca nam składkę firma, za kolejne osoby otrzymamy ustaloną w umowie prowizję.

PIT

Powiązane artykuły