ZUS online

Od pierwszego tygodnia listopada możemy załatwić sprawy w ZUS-ie bez wychodzenia z domu. Możemy, a nawet musimy. Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń COVID-19 rząd zlecił pracę zdalną w każdej polskiej instytucji.

Mimo, że placówki ZUS-u są zamknięte i można się do nich udać z konkretną sprawą, można to załatwić drogą online. Wystarczy umówić e-wizytę na stronie zus.pl. Podczas internetowego spotkania możesz załatwić wszelkie sprawy, jak to było możliwe stacjonarnie. Należy pamiętać, że podczas spotkania omówisz z urzędnikiem jeden temat, a spotkanie nie może trwać dłużej niż 20 minut.

Na internetową wizytę umówisz się od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 – 14.30. Początkowo, gdy praca zdalna dopiero się rozpoczynała, można było umówić e-wizytę już na następny dzień. Aktualnie czas oczekiwania na e-wizytę wydłużył się do około tygodnia. Sam proces umawiania wizyty jest szybki i łatwy. Po podaniu kodu pocztowego, strona przekieruje nas do najbliższej placówki, następnie należy wybrać temat rozmowy i podać swoje dane. Po tym, na podany adres e-mail przychodzi potwierdzenie spotkania wraz z linkiem, z którego korzystamy w wyznaczonym dniu i godzinie spotkania. Przed rozpoczęciem wideorozmowy należy sprawdzić, czy nasz sprzęt działa poprawnie.

 

PIT

Powiązane artykuły