Umorzenie składek dla branży turystycznej

Przedsiębiorcom branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej umorzono składki za miesiące lipiec – wrzesień oraz wypłacono postojowe. Przez okres trzech tygodni działania tarczy turystycznej kwota morzonych składek sięga kwoty 39,2 mln zł. Wypłacone postojowe to z kolei 6,9 mln zł.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował na swoim profilu na Twitterze: #TarczaTurystyczna dla #przedsiębiorcy z branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej w liczbach: ponad 39 mln zł – dotychczasowa kwota dotychczasowa kwota umorzonych #składki za lipiec-wrzesień, przeszło 6 mln zł #postojowe wypłacone przez #ZUS.

Tzw. Tarcza turystyczna, która dotyczy umorzenia składek i postojowego zaczęła obowiązywać w połowie października 2020 roku. Z jej rozwiązań skorzystało mnóstwo przedsiębiorców, co pozwoliło im na chwilowe poprawienie swojej sytuacji finansowej, a przede wszystkim na zachowanie miejsc pracy.

Wsparcie dla branży turystycznej dotyczyło zwolnienia ze składek ubezpieczeniowych za okres od 1 lipca 2020 r. do 31 września 2020 r. Złagodzono również zasady wypłaty świadczenia postojowego. Skorzystali z tego hotelarze, agenci turystyczni, piloci i przewodnicy turystyczni. Wypłacono również dodatkowe świadczenie postojowe dla firm sektora transportu lądowego.

PIT

Powiązane artykuły