ZUS przypomina o możliwości odroczenia terminu płacenia składek

Przedsiębiorcy wciąż mogą wnioskować o odroczenie terminu płatności składek ZUS. Zakład przypomina, że można tego dokonać za pomocą platformy PUE i o tym, że należy tego dokonać w odpowiednim terminie.

Niektórzy z przedsiębiorców nie mogą już skorzystać ze  zwolnienia z opłacania składek ZUS w ramach Tarcz antykryzysowych. Ci z nich, którzy jednak nadal znajdują się w kiepskiej sytuacji finansowej, może wnioskować do Zakładu o odroczenie terminu płatności składek, co pozwala na ich zapłacenie w późniejszym terminie.

Odroczenie terminu płatności dotyczy zarówno składek opłacanych za przedsiębiorcę, jak i na ubezpieczenie osób zatrudnionych. Możliwość odroczenia terminu płatności dotyczy jednak wyłącznie składek należnych za okres od stycznia 2020 roku. Jak twierdzi Zakład Ubezpieczeń Społecznych ,, Aby skorzystać z ulgi musisz być płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne. Nie ma znaczenia od kiedy prowadzisz działalność. Nie ma też znaczenia wielkość Twojego przedsiębiorstwa”.

Ważne aby  złożyć wniosek o odroczenie terminu płatności, przed właściwym terminem płatności składek. Przedsiębiorcom, którzy wystąpią z wnioskiem po tym terminie, będą naliczone odsetki na dzień złożenia wniosku.

PIT

Powiązane artykuły