ZUS Pruszcz Gdański

ZUS Pruszcz Gdański

Adres do ZUS Pruszcz Gdański :

83-000 Pruszcz Gdański
ul. Wita Stwosza 7

Telefony ZUS w Pruszczu Gdańskim :

Dzwoniąc z telefonu stacjonarnego: 801 400 987

Dzwoniąc z komórki lub zagranicy: (22) 560 16 00

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8.00-17.00
Wtorek: 8.00-15.00
Środa: 8.00-15.00
Czwartek: 8.00-15.00
Piątek: 8.00-15.00

Zasięg terytorialny

Placówka ZUS w Pruszczu Gdańskim ubezpiecza osoby zamieszkałe na terenie miasta Pruszcz Gdański a także na terenie gmin: Cedry Wielkie, Kolbudy, Pruszcz Gdański, Przywid, Pszczółki, Suchy Dąb jak również Trąbki Wielkie. Kierownik Inspektoratu bądź też wyznaczony przez niego Zastępca Kierownika Inspektoratu przyjmuje klientów w sprawie skarg i wniosków codziennie w dni robocze w godzinach pracy. Inspektorat ZUS Pruszcz Gdański podlega pod Oddział  ZUS w Gdańsku

ZUS Pruszcz Gdański
ZUS w Pruszczu Gdańskim

Forum na temat ZUS w Pruszczu Gdańskim
[bbp-single-forum id=4802]

Podstawa emerytur i rent dla osób uprawionych do innego świadczenia ZUS w Pruszczu Gdańskim

W przypadku osób które są ubezpieczone w ZUS Pruszcz Gdański, a które w dacie ubiegania się o emeryturę lub rentę są jednocześnie uprawnione do innego świadczenia, ustawa emerytalna – w artykule 21 – przewiduje różne możliwe warianty ustalenia podstawy wymiaru tychże świadczeń.

Dotyczą one przypadków, w których: o emeryturę ubiega się osoba już uprawniona do emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy, świadczenia przedemerytalnego lub zasiłku przedemerytalnego. Dodatkowo ma to zastosowanie w stosunku do ubezpieczonych w ZUS Pruszcz Gdański którzy ubiegają się o rentę z tytułu niezdolności do pracy a są już również uprawnieni do: emerytury, renty, świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego.

PIT

Powiązane artykuły