W dniach 23-37 listopada „Tydzień Przedsiębiorcy” w ZUS

Szkolenia w ZUS

Rozpoczął się cykl spotkań w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy, który potrwa pięć dni, począwszy od poniedziałku 23 listopada do piątku, 27 listopada. ZUS otwiera swoje drzwi dla zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej czy osób pracujących za granicą, które chcą poznać prawa i obowiązki pracowników w Unii Europejskiej.

Szkolenia w ZUS

Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zorganizują w swoich oddziałach spotkania, wykłady i prezentacje z różnych zagadnień związanych ze świadczeniami, ubezpieczeniami społecznymi czy prowadzeniem działalności gospodarczej. Będą m.in. wykłady o ulgach w spłacie zadłużenia wobec ZUS, ubezpieczeniach dla osób pracujących poza granicami kraju, prezentacje dotyczące zakładania własnej działalności gospodarczej oraz informacje dotyczące wypełniania wniosków.

Pracownicy narodowego ubezpieczyciela będą również służyć pomocą w indywidualnych sprawach swoich klientów, doradzą i pomogą im wypełniać lub nawet pisać wnioski. Oprócz spotkań z ekspertami ZUS, podczas Tygodnia Przedsiębiorcy zaprezentują się również partnerzy akcji m.in. z Urzędów Skarbowych, Urzędów Miast, Urzędów Gmin, Narodowego Funduszu Zdrowia czy lokalnych uczeni wyższych, których studenci przygotują prezentacje w ramach swoich zajęć.

Tydzień Przedsiębiorcy odbędzie w prawie każdej jednostce ZUS na terenie całego kraju. Udział w seminariach i wykładach jest bezpłatny, należy jednak zgłosić chęć udziału telefonicznie lub osobiście w oddziale. Większość spotkań odbędzie się w budynkach oddziałów ZUS, część spotkań z partnerami akcji może odbyć się w innych lokalizacjach. Dokładny harmonogram Tygodnia Przedsiębiorcy można znaleźć na oficjalnej stronie ZUS. www.zus.pl, w zakładce „Kalendarium ZUS”.

PIT

Powiązane artykuły