Dla wielu osób wynajem długoterminowy samochodu jest doskonałą alternatywą dla samodzielnego zakupu potrzebnego auta. Często wiele przedsiębiorców i osób prywatnych nie dysponują odpowiednimi środkami finansowymi, by zakupić własne auto. Obawy przed wynajmem budzą jednak wciąż rosnące stopy procentowe, inflacja oraz kryzys gospodarczy. Czy w związku z tym raty za wynajem długoterminowy będą wzrastać? Jak można uchronić się przed drastyczną podwyżką? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy! Stała wysokość miesięcznej raty za wynajem auta w zasięgu Twoich rąk Dynamiczna sytuacja gospodarki w naszym kraju, jak i na całym świecie powoduję,…
Więcej...Kategoria: Uncategorized
Renta socjalna, ile wynosi, kto może się o nią starać?
Renta socjalna to świadczenie, które przysługuje osobom niebędącym w stanie pracować ze względu na zły stan zdrowia. Renta socjalna jest przyznawana Zakład Ubezpieczeń Społecznych na okres lub na stałe. Na stronie zus.pl możemy dowiedzieć się, kto może ubiegać się o rentę socjalną. O rentę socjalną może starać się osoba, która: – jest osobą pełnoletnią: – ma ukończone 18 lat lub jest kobietą, która wyszła za mąż po ukończeniu 16 lat; – lekarz orzecznik ZUS lub komisja lekarska ZUS stwierdziła, że jest całkowicie niezdolny do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu,…
Więcej...Ograniczenia w zasiłku opiekuńczym
Przywrócono dodatkowy zasiłek opiekuńczy – Zakład Ubezpieczeń Społecznych o jego ograniczeniach. Od 9 do 29 listopada 2020 r. rząd przywrócił działanie dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Zapewniano, że zasady jego wypłacania będą takie same jak wiosną. Jednak okazuje się, że jest inaczej. Początkowo mogło się wydawać, że zasiłek jest przeznaczony dla rodziców dzieci powyżej 8 roku życia. Niestety jednak okazuje się, że również zawód i miejsce pracy rodzica jest równie ważne. Jak podaje rząd zasiłek opiekuńczy nie należy się rodzicom: 1. zatrudnionym w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz 2. realizującym zadania publiczne…
Więcej...ZUS odroczy składki dla poszkodowanych przedsiębiorców
Niestety, w związku z rozwijającą się sytuacją wirus COVID-19 jest czynnikiem generującym spore straty w wielu polskich przedsiębiorstwach. Problem dotyczy głównie firm z branży turystycznej, przewozowej oraz licznych przedsiębiorstw organizujących imprezy masowe. Odwoływane usługi oraz przestoje generują ze sobą duże straty finansowe. Pomocą może być polski rząd, który szykuje kilka pomocnych rozwiązań. W zanadrzu rząd oferować będzie terminowe zawieszenie comiesięcznych składek oraz pozostałych płatności. Kolejną deską ratunku są liczne dofinansowania oraz kredyty dla przedsiębiorców. Jak więc skorzystać z pomocy? Każdy przedsiębiorca, który ma trudności z opłaceniem należności może, a nawet powinien wystosować…
Więcej...Umowa zlecenie w 2020 roku – czyli wszystko co powinieneś o niej wiedzieć
Tak zwana umowa zlecenie posiada tyle samo zwolenników, jak również przeciwników. Z punktu widzenia przedsiębiorstwa jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ nie generuje ze sobą zbyt wielkich kosztów. Inaczej jest w przypadku pracownika, ponieważ ma on bardzo okrojone prawa, które nie podlegają pod przepisy kodeksu pracy. Jakie zmiany zatem niesie za sobą 2020 rok pod kątem tego typu umów? Zatrudnienie i wypowiedzenie Decydując się na umowę zlecenie zleceniodawca i zleceniobiorca działają na płaszczyźnie kodeksu cywilnego. Umowa zawierana jest w sposób dobrowolny a strony deklarują się do wykonywania określonych…
Więcej...Nie daj się oszukać! Tak poznasz, że firma pożyczkowa jest uczciwa
Coraz bardziej ufamy firmom pożyczkowym, nie bez powodu. Wdrażane są nowe narzędzia, które czuwają nad bezpieczeństwem danych klientów, oferty również stają coraz bardziej atrakcyjne, a sam rynek jest częściej kontrolowany. Oczywiście nadal zdarzają się sytuacje, gdzie pożyczkobiorca czuje się poszkodowany, jednak istnieje również mnóstwo firm, których usługi chwalą sobie klienci. Jak sprawdzić, czy pożyczkodawca jest uczciwy? Uczciwi pożyczkodawcy istnieją Zanim przejdziemy do konkretnych punktów, które pomogą nam wybrać uczciwego pożyczkodawcę, należy poznać kilka faktów na temat firm oferujących tego typu usługi. Według Związku Firm Pożyczkowych zaufanie do pożyczkodawców rośnie. „Analiza…
Więcej...Progi podatkowe jako jedna z form opodatkowania
Od 2009 roku mamy dwie stawki 18 i 32 procent*. Pierwszy stopień podatkowy, 18-procentowy przeznaczony jest dla tych, którzy w danym roku rozliczeniowym uzyskali dochody niższe niż 85.528 złotych. Jeśli roczne zarobki płatnika przekraczają tę kwotę, zaczyna obowiązywać go drugi stopień podatkowy, 32-procentowy. Te progi podatkowe zostały wprowadzone w 2009 roku. Są o wiele korzystniejsze od wcześniejszych, zakładających, że po przekroczeniu dochodów równych 85 528 złotych, należały płacić 40 procent podatku. * Progi podatkowe na podstawie: http://abc-podatki.pl/progi-podatkowe/ 32 procent od części dochodów Po przekroczeniu pierwszego progu podatkowego, należy zapłacić podatek w…
Więcej...