Najniższe i najwyższe emerytury w Opolskiem

Najniższą emeryturą, wypłacaną przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w woj. opolskim to 31 groszy miesięcznie, a najwyższa to 14,5 tys. zł netto. Najniższą emeryturę otrzymuje kobieta, która przepracowała oficjalnie miesiąc pracy. Z kolei najwyższe świadczenie w tym województwie należy do mężczyzny z 57-letnim stażem pracy.


„Najwyższa emerytura, jaką obecnie wypłacamy w województwie opolskim, to 14,5 tysiąca złotych na rękę. Pobiera ją mężczyzna z 57-letnim stażem pracy. Drugą co do wysokości emeryturą, czyli ponad 11 tysięcy miesięcznie netto, również może pochwalić się mężczyzna. Ten pan wykazał 52-letni okres ubezpieczenia” – poinformował PAP Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w Opolu.


Mężczyźni złożyli wnioski o emerytury po przekroczeniu 65 roku życia.
Prowadzącym, jeżeli chodzi o wysokość świadczenia w naszym kraju jest 86-latek, który po 62 latach pracy zgromadził na koncie emerytalnym 2,4 mln zł. Otrzymuje on miesięcznie 34,1 mln zł brutto.


Jednak nie każdy ma tak długie lata pracy za sobą. ZUS w Opolu informuje o kobiecie, która w całym swoim życiu przepracowała oficjalnie miesiąc i 4 dni. Z racji tego otrzymuje ona świadczenie w wysokości 31 groszy. Nieco więcej otrzymuje kobieta, która przepracowała miesiąc i 10 dni – otrzymuje świadczenie w wysokości 92 zł.


W ubiegłym roku 2,4% seniorów otrzymywało emeryturę niższą od 1200 zł brutto. W Opolskiem średnia emerytura to 731,45 zł dla mężczyzn i 809,99 zł dla kobiet.

PIT

Powiązane artykuły