Krótsze godziny pracy ZUS oraz praca zdalna placówek

Z dniem 1 listopada placówki ZUS w całej Polsce miały wrócić do starych godzin pracy. W poniedziałki miały działać krócej. Wszystko ze względu na zakończenie funkcjonowania godzin przedłużonych. Przedłużone godziny pracy były skierowane dla osób pracujących, które w każdy poniedziałek do godziny 18:00 mogły załatwić swoje sprawy w danej placówce ZUS. 

30 października 2020 r. w godzinach popołudniowych Premier Mateusz Morawiecki ogłosił jednak konieczność zdalnej pracy dla wszystkich urzędów administracji publicznej. Niektóre oddziały ZUS nie obsługują więc bezpośrednio zainteresowanych. 

Obecnie, jeżeli potrzebujesz załatwić pewną sprawę w ZUS przed wybraniem się do danego oddziału, sprawdź telefonicznie, czy jest otwarty. Najlepiej jednak od razu rozwiązać sprawę zdalnie, poprzez e-wizytę. E-wizyta oznacza wideorozmowę z pracownikiem danego oddziału ZUS. Można tego również dokonać telefonicznie lub mailowo. Wszystko ze względu na daną sytuację spowodowaną pandemią. W przypadku potrzeby dostarczenia do ZUS-u konkretnych dokumentów można dostarczyć je do specjalnie przeznaczonej do tego skrzynki. 

PIT

Powiązane artykuły