1 kwietnia wybierzemy ZUS lub OFE

liczenie na kalkulatorze
UWAGA! JUŻ CZAS ROZLICZYĆ PIT za 2019!: Kliknij i pobierz darmowy program

Już za niespełna miesiąc będziemy mogli zdecydować, czy część z naszych składek ma być odprowadzana na konto w Otwartym Funduszu Emerytalnym (tzw. II filar), czy zostaną one pozostawione w ZUS-ie. Okienko transferowe otworzy się na trzy miesiące.

liczenie na kalkulatorze

PIT

Jest to druga szansa na dokonanie tej zmiany, pierwszą mieliśmy dwa lata temu. Możemy sami zdecydować, czy nasze pieniądze zostaną w ZUS w całości, czy część z nich przetransferować do OFE. Nie jest to duża kwota (mniej niż 3 proc. naszego wynagrodzenia), niemniej jednak warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, bo następna szansa na dokonanie takiej zmiany przyjdzie dopiero za cztery lata.

Właściwym sposobem na zmianę naszej obecnej sytuacji w tej materii jest zwyczajne złożenie oświadczenia do ZUS. Można zrobić to tradycyjnie w okienku w oddziale narodowego ubezpieczyciela, listownie lub poprzez Platformę Usług Elektronicznych (ZUS PUE). Ważne tylko, by pamiętać, że wnioski składane poza terminem (od 1 kwietnia do 31 lipca 2016) będą odrzucane.

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

77 − 72 =