Kampanie świadomego pożyczania

Nie trudno zauważyć, że coraz częściej w telewizji, sieci czy prasie porusza się temat chwilówek. Mimo podzielonych zdań, temat ten stale przyciąga uwagę osób – zwłaszcza tych, którzy muszą szybko podreperować swój domowy budżet. Dzięki licznym kampaniom promującym świadome korzystanie z takich usług, chwilówki stają się coraz bardziej popularne.
kampanie-swiadomego-pozyczania

Polacy bardzo chętnie i coraz częściej korzystają z pożyczek na drobne wydatki. Rozwiązania, jakie proponują firmy pozabankowe są bardzo atrakcyjne, zwłaszcza jeśli potrzebujemy gotówki w krótkim czasie. Szybka weryfikacja zdolności kredytowej, a nawet w niektórych firmach zwykła wiadomość SMS, wystarczy by w kilka minut otrzymać pieniądze bezpośrednio na konto. Takie rozwiązania są doskonałe dla osób, które znalazły się w chwilowym dołku finansowym.

Pożyczki oparte na jasnych zasadach

Bardzo popularne wśród firm udzielających pożyczki jest prowadzenie tak zwanych kampanii świadomego pożyczania. Działania te mają na celu pokazanie, że pożyczki udzielane przez instytucje pozabankowe są bezpieczne i opierają się tylko na jasnych zasadach. Dzięki pojawiającym się poradnikom, kalkulatorom oraz możliwościom skonsultowania swoich pytań, konsumenci mogą korzystać z pożyczek świadomie i odpowiedzialnie.

Działanie firmy pozabankowej na jasnych zasadach jest niezwykle istotne zarówno dla klienta, jak i dla pożyczkodawcy. Przedstawianie dokładnie zasad współpracy oraz możliwość skontaktowania się z doradcą, który odpowie na każde pytanie powinno być standardem dla każdej wiarygodnej firmy udzielającej pożyczek” – twierdzi ekspert Mini-credit.pl.

Takie działanie z pewnością zwiększa świadomość klientów i wpływa na ograniczenie zadłużeń wynikających z braku zrozumienia języka branżowego.

Jak sprawdzić pożyczkodawcę?

Jednym z działań przyczyniającym się do bezpiecznego pożyczania gotówki za pośrednictwem firm pozabankowych jest możliwość sprawdzenia wiarygodności wybranego pożyczkodawcy. W ostatnich latach powstał Rejestr Firm Pożyczkowych uruchomiony przez ZFP (Związek Firm Pożyczkowych). Rejestr ten jest zbiorem danych o przedsiębiorstwach, które działają w sektorze pozabankowym. Każda zgłoszona do rejestru firma weryfikowana jest pod wieloma aspektami. Dzięki temu rejestr nie obejmuje przedsiębiorstw, co do których zachodzi podejrzenie pseudopożyczkowgo charakteru działalności.

Cel świadomych pożyczek

Trend, który ma na celu edukowanie klientów instytucji pozabankowych, spotkał się z dużym zainteresowaniem. Dzięki niemu klienci mają szansę na zmianę nawyków finansowych oraz poznanie metod odpowiedzialnego korzystania z pożyczek. Takie działania firm dostarczają ważnych informacji oraz pozwalają na odróżnienie profesjonalnych firm od niepewnych pożyczkodawców.

Pożyczki krótkoterminowe z pewnością nie raz pomogły w trudnych chwilach wielu osobom. Dzięki takim kampaniom firm pozabankowych, coraz większa ilość osób jest w stanie poznać, na jakich działaniach opiera się udzielanie tego typu pożyczek. To wiąże się ze zwiększeniem świadomości pożyczkobiorców i szerzenia idei odpowiedzialnego pożyczania.

PIT

Powiązane artykuły