Terminal płatniczy w każdej placówce? To możliwe!

Na początku roku 2018 wystartował Program Polska Bezgotówkowa. Jego głównym celem jest upowszechnianie i rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce. Brzmi ciekawie? Dowiedz się więcej!

Program Polska Bezgotówkowa – sposób na darmowe terminale płatnicze
Dzięki inicjatywie sektora publicznego, Związku Banków Polskich, wydawców kart oraz agentów rozliczeniowych w lipcu 2017 roku powołana została Fundacja Polska Bezgotówkowa. Jej zdaniem jest promocja oraz upowszechnienie płatności bezgotówkowych w Polsce. Następstwem działań było uruchomienie Programu Polska Bezgotówkowa, który kierowany jest do mikro i małych przedsiębiorców. Jakie warunki powinien spełniać przedsiębiorca który chce wziąć udział w Programie Polska Bezgotówkowa (każde zgłoszenie sprawdzane jest indywidualnie):
– przedsiębiorca przez ostatnie 12 miesięcy nie korzystał z płatności bezgotówkowych w swoim punkcie handlowo-usługowym
– przedsiębiorca nie może posiadać więcej niż 5 placówek
– nie może być franczyzobiorcą
– nie może być operatorem urządzeń samoobsługowych (w tym maszyn vendingowych)
Przedsiębiorca który zakwalifikuje się do Programu Polska Bezgotówkowa może otrzymać darmowe terminale płatnicze (do 3 sztuk), ponadto Fundacja Polska Bezgotówkowa pokrywa abonament związany ze świadczoną usługą (transakcje bezgotówkowe) przez 12 miesięcy.

Jak wygląda proces kwalifikacji?
Cały proces kwalifikacji do Programu Polska Bezgotówkowa można podzielić na 4 kroki:
1) Przedsiębiorca wybiera darmowe terminale płatnicze
2 ) Wypełnia formularz zgłoszeniowy (dostarcza niezbędnych informacji na temat swojej firmy)
3) Następuje weryfikacja przedsiębiorcy (otrzymuje informacje o rezultacie kwalifikacji)
4) Przedsiębiorca który zakwalifikował się do Programu Polska Bezgotówkowa otrzymuje przesyłkę
Więcej informacji na temat samego Programu Polska Bezgotówkowa oraz odpowiedzi na szczegółowe pytania znajdziesz na stronie bezgotwoki.pl https://bezgotowki.pl/odbierz-terminal/.

Rozwój transakcji bezgotówkowych w Polsce
Polskie społeczeństwo z roku na rok jest coraz bardziej przekonane do płatności bezgotówkowych. Jedną z przeszkód ograniczających rozwój transakcji bezgotówkowych w Polsce jest bank terminali płatniczych w punktach handlowo-usługowych (szczególnie w mniejszych miejscowościach). Jednak dzięki wsparciu jakim jest Program Polska Bezgotówkowa, może niebawem w każdym punkcie handlowo-usługowym znajdzie się terminal płatniczy!

PIT

Powiązane artykuły