ZUS Wrocław

ZUS Wrocław ulica Litomska

We Wrocławiu znajdują się 3 jednostki ZUS. Oddział ZUS na ulicy Pretficza oraz dwa Inspektoraty na ulicach Reymonta oraz Litomskiej. W zależności od miejsca zamieszkania podlegamy pod jedną z jednostek. Poniżej zasięg terytorialny każdej jednostki ZUS we Wrocławiu.

Kontakt ZUS Wrocław:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych
ul. Pretficza 11,
50-930 Wrocław

Zakład Ubezpieczeń przy ul. Pretficza ubezpiecza mieszkańców gmin sąsiadujących z miastem tj. Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Mietków, Sobótka, Siechnice, Żórawina. Dodatkowo oddział obsługuje ubezpieczonych z Wrocławia którzy nie podlegają pod wrocławskie Inspektoraty ZUS I oraz II.

Kliknij tutaj po więcej informacji na temat oddziału ZUS na ulicy Pretficza.

Zus Wrocław Pretficza
ZUS we Wrocławiu przy ulicy Pretficza 11

I Inspektorat ZUS Wrocław

ZUS Wrocław Reymonta
ZUS we Wrocławiu na ulicy Reymonta

Adres:
I Inspektorat ZUS,
ul. Reymonta 4/6,
50-225 Wrocław

Inspektorat zajmuje się obsługą ubezpieczeń dla mieszkańców gminy Długołęka oraz wrocławskich dzielnic: Śródmieście oraz Psie Pole.

Kliknij tutaj po więcej informacji na temat oddziału ZUS na ulicy Reymonta.

II Inspektorat ZUS we Wrocławiu

ZUS Wrocław ulica Litomska
ZUS we Wrocławiu na ulicy Litomskiej

II Inspektorat znajduję się pod adresem:
ul. Litomska 36,
53-641 Wrocław

Inspektorat ubezpiecza mieszkańców osiedla Szczepin oraz dzielnicy Fabryczna (bez osiedli Oporów i Grabiszyn).

Kliknij tutaj po więcej informacji na temat oddziału ZUS na ulicy Litomskiej.

Ubezpieczenie a zasiłek chorobowy.ZUS Wrocław

Zasiłek chorobowy przysługuje ubezpieczonemu w ZUS Wrocław, który stał się niezdolny do pracy w czasie trwania ubezpieczenia chorobowego, również jeżeli niezdolność do pracy trwała bez przerwy co najmniej 30 dni i powstała po ustaniu tytułu ubezpieczenia chorobowego, lecz:
1. nie później niż w ciągu 14 dni od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego lub wypadkowego albo
2. nie później niż w ciągu 3 miesięcy od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego lub wypadkowego – w razie choroby zakaźnej, której okres wylęgania jest dłuższy niż 14 dni lub innej choroby, której objawy chorobowe ujawniają się po okresie dłuższym niż 14 dni od początku choroby (oznaczonej w zaświadczeniu lekarskim kodem literowym „E”).

Ubezpieczenie Wrocław

Zasiłek chorobowy ubezpieczonemu w ZUS Wrocław przysługuje przez okres trwania niezdolności do pracy, nie dłużej niż przez 182 dni, a w przypadku gruźlicy (oznaczonej przez lekarza w zaświadczeniu lekarskim kodem „D”) – nie dłużej niż przez 270 dni. Od 1 stycznia 2009 r. również ubezpieczone, których niezdolność do pracy przypada na okres ciąży mają prawo do zasiłku chorobowego przez okres do 270 dni.

Filmik pokazujący Inspektorat ZUS przy ulicy Litomskiej

Wrocław – stolica oraz największe miasto województwa dolnośląskiego. Przez miasto przepływa druga co do wielkości rzeka w Polsce – Odra. Wrocław posiada międzynarodowy port lotniczy im. Mikołaja Kopernika. Dużym atutem miasta jest autostrada A4, która łączy miasto z niemiecką granicą oraz jadąc na wschód z Opolem, Katowicami oraz Krakowem.

Forum na temat ZUS we Wrocławiu
[bbp-single-forum id=4631]
PIT

Powiązane artykuły