Przydatne gadżety w domowym biurze

gadżety do domowego biura

Coraz więcej osób decyduje się na pracę z domu. Jednak, aby praca zdalna była efektywna, trzeba spełnić kilka warunków. Nie tylko sumienność jest ważna, ale też otoczenie, w którym wykonujemy nasze zadania. Dobrze, żeby przestrzeń choć trochę przypominała tę biurową.

gadżety do domowego biura

Biurko to podstawa

Nawet jeśli dysponujemy ograniczoną przestrzenią, warto przeznaczyć jej niewielka część na stworzenie sobie mikro biura. Jego podstawą powinno być biurko. Możemy wybierać z modeli klasycznych lub narożnych – wszystko zależy od naszych upodobań oraz miejsca, w którym chcemy pracować. Pamiętajmy, aby nasz stół do pracy był odpowiednio wysoki. Dzięki temu zachowamy odpowiednią pozycję i będzie się wygodniej pracowało.

Ważne też, aby nasze domowe biuro znajdowało się możliwie blisko okna. Dostęp światła dziennego jest zbawienny dla naszych oczy oraz samopoczucia. Im krócej będziemy przebywać w otoczeniu sztucznego oświetlenia, tym lepiej. Zmęczenie nie będzie tak dokuczliwe, a nasza wydajność wzrośnie.

Fotel – zadbajmy o kręgosłup

Odpowiedni fotel to tak naprawdę najważniejszy element naszego miejsca pracy. Siedzenie w złej pozycji prowadzi do bólu pleców, kręgosłupa, a w skrajnych przypadkach nawet jego deformacji. Aby tego uniknąć, trzeba przyjąć właściwą pozycję za biurkiem. Pomoże w tym odpowiedni fotel. Dzięki niemu już nigdy nie będziemy siedzieć wykrzywieni albo zsunięci. Często przez złe siedzenie nie tylko wszystko nas boli, ale też nie potrafimy skupić się na zadaniach. Rozprasza nas dyskomfort.

W przypadku wyboru fotela wszystko zależy od naszego budżetu. Cena foteli biurowych waha się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Jednak w każdym przypadku musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Oparcie fotela powinno być wyprofilowane. Tak, aby cała powierzchnia pleców do niego przylegała, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym. Siedzisko również powinno mieć określone wymiary – najlepsze będzie takie, które pozwoli oprzeć cały górny odcinek nóg, aż do kolan. Sama regulacja fotel również jest istotna. Nie tylko wysokość, ale też pochylenie oparcia powinniśmy móc ustawić sami, według potrzeb.

Biurowe gadżety ułatwiające życie

Miejsce pracy powinno być zorganizowane. Musimy wiedzieć gdzie i co leży, aby w razie potrzeby szybko po to sięgnąć. Na pewno przydadzą się różnego rodzaju organizery na długopisy oraz zakreślacze. Jednym z najważniejszych elementów jest podkładka pod mysz. Dobrze jest wybrać taką, która ma podparcie na nadgarstek, dzięki czemu nasze dłonie nie będą się tak męczyć.

Innym przydatnym gadżetem są podkłady na biurko. Korzysta z nich wiele biur. Łączą w sobie notatnik oraz kalendarz, dzięki czemu zawsze w zasięgu wzroku mamy najważniejsze informacje oraz miejsce na zapisanie kolejnych. Ich duży format sprzyja robieniu notatek, kiedy rozmawiamy przez telefon, ale też później łatwo jest z nich skorzystać. W przeciwieństwie do klasycznych notesów podkład nam się nie zamknie. Miejsce pracy ma być przecież wygodne pod każdym względem. Możemy to osiągnąć w prosty sposób.

PIT

Powiązane artykuły