ZUS Konin

ZUS Konin

Adres do ZUS w Koninie

62-510 Konin
ul. Św. Maksymiliana Kolbego 1

Telefon ZUS Konin

Dzwoniąc z telefonu stacjonarnego: 
801 400 987
Dzwoniąc z komórki lub zagranicy: 
(22) 560 16 00

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8.00-17.00
Wtorek: 8.00-15.00
Środa: 8.00-15.00
Czwartek: 8.00-15.00
Piątek: 8.00-15.00

Zasięg terytorialny

ZUS Konin obsługuje mieszkańców miasta Konin oraz mieszkańców gmin: Golina, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Sompolno, Stare Miasto, Ślesin, Wierzbinek i Wilczyn. Kierownik Inspektoratu przyjmuje klientów w sprawie skarg i wniosków codziennie w godzinach 10:00 – 14:00. Inspektorat ZUS w Koninie  podlega pod II oddział  ZUS w Poznaniu

ZUS Konin
ZUS w Koninie

Forum na temat ZUS w Koninie
[bbp-single-forum id=4898]

Rodzaje rent w ZUS Konin

Renta stała przysługuje ubezpieczonemu w ZUS Konin którego niezdolność do pracy została uznana za trwałą. Całkowicie niezdolną do pracy jest osoba, która utraciła zdolność do wykonywania jakiejkolwiek pracy. Częściowo niezdolną do pracy jest osoba, która utraciła – w znacznym stopniu – zdolność do pracy zgodnej z posiadanym przez nią poziomem kwalifikacji.
Renta okresowa przysługuje – jeśli niezdolność do pracy ma charakter czasowy. Przysługuje ona przez okres wskazany w decyzji organu rentowego. Po upływie tego okresu ubezpieczony w ZUS w Koninie może wystąpić do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z wnioskiem o przedłużenie prawa do renty na dalszy okres. Ewentualne kolejne prawo do renty uzależnione jest od wyniku ustaleń zawartych w orzeczeniu lekarza orzecznika ZUS lub komisji lekarskiej. Nie później niż na trzy miesiące przed ustaniem prawa do renty okresowej ZUS zawiadamia osobę zainteresowaną o terminie wstrzymania wypłaty oraz o warunkach przywrócenia prawa do tego świadczenia.

PIT

Powiązane artykuły