Wszystko, co powinieneś wiedzieć o pożyczce krótkoterminowej

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o pożyczce krótkoterminowej

Polacy coraz częściej pożyczają pieniądze z instytucji pozabankowych, żeby sfinansować swoje bieżące potrzeby. Pożyczanie niskich kwot na krótkie okresy pozwala na kontrolowanie swoich zobowiązań i spłacanie ich terminowo. Co powinieneś wiedzieć o pożyczkach krótkoterminowych i jak bezpiecznie się zapożyczać.

Bezpieczne i rozsądne pożyczanie

Pożyczki krótkoterminowe mają tę zaletę, że łatwo je uzyskać. Wystarczy, że dysponujesz komputerem z dostępem do internetu, żeby złożyć wniosek o pożyczkę i w kilka minut dostać dodatkowe środki na konto. Serwis pożyczkowy Wonga gwarantuje, że już po kwadransie od wypełnienia wniosku, będziesz mieć pieniądze na swoim koncie (jeśli Twoje konto bankowe jest w jednym z banków, który obsługuje również firmę Wonga, a swój wniosek składasz w godzinach pracy BIK-u). Do łatwego i wygodnego pożyczania trzeba jednak podejść rozsądnie .

Cel pożyczki

Pożyczkę z serwisu pożyczkowego możesz przeznaczyć na dowolny cel. Nigdzie nie podajesz informacji, na co wydasz pieniądze. Kiedy jednak decydujesz się na zaciągnięcie pożyczki, weź ją na wyznaczony przez siebie wydatek. Ustal kwotę, jakiej potrzebujesz i termin, w którym zwrócisz pieniądze. Kontroluj swój budżet tak, żeby w dniu spłaty móc zwrócić pożyczkodawcy swoje zobowiązanie.

Formalności i pożyczka krótkoterminowa

Formalności związane z pożyczaniem, pieniędzy z instytucji niebankowych ograniczone jest do minimum. Serwisy pożyczkowe nie wymagają od Ciebie składania zaświadczeń o dochodach, wyciągów z konta, poręczeń. Wybierasz kwotę pożyczki i okres, na jaki chcesz ją zaciągnąć, wypełniasz wniosek na stronie internetowej i dostajesz pieniądze. Bez wychodzenia z domu, stania w kolejce w banku i uzupełniania wielu dokumentów.

Kwoty pożyczki

Pożyczki krótkoterminowe udzielane są na kwoty w wysokości od 50 do maksymalnie 5 tys. zł. Wspomniany już serwis Wonga pożyczka swoim klientom kwoty od 50 do 2,5 tys. zł na okres maksymalnie 60 dni (jedyny serwis, który pożycza pieniądze na więcej niż 30 dni). Kiedy korzystasz z pożyczki po raz pierwszy, możesz ją wziąć w kwocie do 750 zł również na 60 dni. Koszt takiej pożyczki, bez względu na okres, na jaki ją zaciągasz, wynosi zawsze 10 zł (kiedy bierzesz ją po raz pierwszy).

Spłata

Pożyczkę zaciągniętą na krótki okres spłacasz w jednorazowej transzy w ustalonym przez siebie terminie. Potrzebujesz pilnie 500 zł i wiesz, że spłacisz je w dniu swojej wypłaty? Weź pożyczkę tylko na kilka dni. A jeśli potrzeba Ci więcej czasu na uzbieranie pieniędzy, żeby oddać je pożyczkodawcy, wydłuż termin spłaty.

Opłaty dodatkowe

Serwisy pożyczkowe za udzielenie pożyczki pobierają opłaty prowizyjne, a także odsetki. Opłata prowizyjna to najczęściej opłata pobierana za wypłatę środków na Twoje konto (w serwisie Wonga przy pierwszej pożyczce wynosi ona zawsze 10 zł). Dodatkowe opłaty, które serwis może pobrać, to opłaty za przedłużenie terminu spłaty lub odsetki karne za brak spłaty pożyczki. Kiedy wiesz, że nie dasz rady spłacić swojego zobowiązania w terminie, skorzystaj z przedłużenia terminu spłaty. Na pewno będzie to korzystniejsze niż ponoszenie kosztów windykacyjnych i płacenie odsetek karnych.

Zobacz też: Szybka gotówka w Wonga.pl

Pożyczka krótkoterminowa to bardzo wygodny i prosty sposób na pozyskanie dodatkowych środków finansowych. Kiedy w domowym budżecie brakuje pieniędzy na najpilniejsze wydatki lub planujesz większy zakup, pożyczka krótkoterminowa pomoże Ci utrzymać płynność finansową. Pożyczki bierz jednak zawsze z głową i nie pożyczaj więcej niż jesteś w stanie spłacić.

Powiązane artykuły